Mini destilerija

Na temelju odluke o dodjeli bespovratnih sredstava srednjim školama za promociju i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja u poljoprivredi 2017. godine koje je objavilo Ministarstvo poljoprivrede, naša škola sudjeluje u opremanju poljoprivrednoga praktikuma.

Naziv projekta je „Proizvodnja hidrolata i eteričnih ulja“, stoga je u našu školu stiglo 12 komada mini destilatora. Mini destilerija DSB15S3 služi za proizvodnju hidrolata i eteričnih ulja, ali je prikladna i za destilaciju žitarica, voća i ostaloga bilja. Posuda DSB15S3 je zapremine cca 15 l, a koš za bilje cca 6 l. Jedva čekamo početi s radom.
Zahvaljujemo se Ministarstvu poljoprivrede i ministru Tomislavu Tolušiću, dipl.inr. na ukazanom povjerenju i pomoći u podizanju kvalitete obrazovanja naših učenika.
Više fotogrtafija je na ovom linku.